După 61 de zile, Dunărea şi Concordia se vor afla din nou faţă în faţă. De data asta la Chiajna, duelul contând pentru etapa a 5-a a playout-ului Ligii I Betano.

În cadrul sezonului regulat, Dunărea a obţinut a remizat în tur la Chiajna, scor 1-1, golul echipei noastre fiind marcat în minutul 44 de Hamidou Keyta care a transformat o lovitură de la 11 metri. Ilfovenii au egalat în minutul 60 prin Andrei Prepeliţă.

Returul a avut loc la Călăraşi, anul acesta, pe 10 februarie. Concordia a deschis scorul prin Ghislain Guessan în minutul 27 însă Dunărea a egalat în minutul 35 prin Georgian Honciu. Golul victoriei „galben – albaştrilor” a fost reuşit de Najib Ammari în minutul 90+4!

Dunărea şi Concordia sunt vecine în clasament ocupând locurile 7 şi 8 fiind departajate de 5 puncte.

Partida Concordia – Dunărea va avea loc vineri, 12 aprilie, începând cu ora 18.00.

Articolul precedentAPIA efectuează plata ajutorului de stat pentru motorină trimestrele III și IV ale anului 2018
Articolul următorForța de muncă străină, temă de discuție în cadrul unui seminar organizat de ITM Călărași