În această dimineaţă s-a desfăşurat cel de-al patrulea joc de verficare al „galben – albaştrilor” în stagiul din Turcia. Dunărea a remizat, 2-2, cu echipa rusă de ligă secundă, Enisei Krasnoiarsk. Elevii lui Cristi Pustai au deschis scorul în minutul 18 prin G. Honciu însă s-au văzut egalaţi în minutul 40. Cu un minut înainte de pauză, B. Rusu înscrie pentru 2-1.

La 5 minute de la reluare, Enisei restabileşte egalitatea, 2-2, scor cu care se încheie şi partida.

Ultimul test va avea loc joi, 6 februarie, Dunărea urmând a întâlni formaţia din prima ligă din Kosovo, KF Flamurtari.

Dunărea Călăraşi – Enisei Krasnoiarsk 2-2

Au marcat: G. Honciu (18), B. Rusu (44)

Dunărea: 12. R. Began (33. N. Calancea, 46’) – 22. Al. Sîrbu (2. Al. Sabangeanu, 46’), 20. B. Şandru (77. K. Rougkalas, 58’), 5. B. Jica (27. G. Mendy, 67’), 6. A. Ozcan (99. I. Puţaru, 85’) – 4. Cr. Raiciu (18. G. Toma, 85’), R. Boboc (3. I. Ţenea, 81’) – 10. G. Honciu (7. G. Tudoran, 77’), 29. Ad. Zaluschi (17. M. Ndiaye, 63’), 11. T. Bawab (15. Cl. Vereş, 67’) – 23. B. Rusu (21. A. Moise, 81’).