Dunărea Călărași şi Politehnica Iaşi se vor afla sâmbătă, 16 martie, pentru a 3-a oară faţă în faţă în acest sezon. Primele două confruntări s-au derulat în cadrul sezonului regulat, cele două rivale împărţindu-şi punctele.

În tur, la Călăraşi, Dunărea s-a impus cu 2-0, ieşenii evoluând în 10 toată repriza secundă. Au marcat Valentin Alexandru, în minutul 56 şi Bodo Kanda, în minutul 79.

În retur, la Iaşi, pe 8 decembrie, Poli a câştigat cu 1-0 prin golul semnat de Platini în minutul 33.

În prima rundă a play – out-ului, Dunărea şi Poli au fost învinse cu acelaşi scor 2-0. Dunărea a pierdut în deplasare cu Dinamo iar Poli, acasă, în faţa ilfovenilor de la FC Voluntari.

Partida Dunărea – Poli Iaşi va începe la ora 13.00 şi se va desfăîşura pe arena Ion Comşa, în cadrul rundei secunde a play – out-ului.

Articolul precedentFinal Four-ul Cupei României la Futsal se desfășoară la Călărași
Articolul următorCapturi impresionante de tutun și bani în urma perchezițiilor efectuate de polițiști în 22 de județe