Liga I Betano programează joi, 6 decembrie, la Călăraşi, de la ora 14.00, partida Dunărea – Astra Giurgiu din cadrul etapei a 18-a.

Înaintea duelului de pe Ion Comşa, giurgiuvenii ocupă locul 7 cu 21 de puncte în vreme ce Dunărea e pe 12 cu 17 puncte.

În tur, scorul a fost egal, 1-1. Gazdele au deschis scorul prin Neluţ Roşu care a transformat o lovitură de la 11 metri în minutul 17. Egalarea a survenit 4 minute mai târziu, reuşita aparţinând lui Silviu Pană.

Astra a încheiat partida în 9, Denis Alibec (73) şi Dylan Bahamboula (759, fiind eliminaţi!

De o etapă, Astra e antrenată de Costel Enache (ex – FC Botoşani). De la începutul sezonului, pe banca giurgiuvenilor s-au mai aflat Marius Măldărăşanu şi Gigi Mulţescu.

Tehnicianul echipei călărășene, Dan Alexa, a fost dorit la Giurgiu de patronul Ioan Niculae însă a refuzat oferta, preferând să-şi continue munca la Călăraşi.

Articolul precedentAPIA Călărași a autorizat la plată peste 5.000 de cereri unice de plată
Articolul următorPolițiștii călărășeni controlează comercianții înaintea sărbătorilor