Dunărea Călăraşi a învins în deplasare pe Csikszereda Miercurea Ciuc cu scorul de 2-1 (1-0), într-un meci din etapa a 4-a a fazei play-off a Ligii a II-a de fotbal.

Cristi Bud a deschis scorul în minutul 18, după ce a profitat de o eroare a apărării gazdelor și l-a lobat pe portar. Egalitatea a fost restabilită în minutul 63, atunci când Apro a executat perfect o lovitură liberă care l-a lăsat pe Began fără drept de apel. Bauza a avut șansa să pună Csikszereda în avantaj, însă nu a reușit să transfore o lovitură de pedeapsă. Scorul final a fost stabilit în minutul 78, prin golul marcat de Șandru, care a trimis cu latul de la câțiva metri.

Dunărea Călărași a urcat pe locul 4 în clasamentul din play-off-ul Ligii 2, cu 38 de puncte, pe loc de baraj cu CS Mioveni.

În etapa următoare Dunărea Călărași va juca cu U Craiova, luni, 26 aprilie, pe teren propriu.

Sursa: Realitatea de Calarasi