Dunarea și Ripensia au egalat, scor 2-2, în etapa a 18-a din Liga a 2-a.

Cristi Pușcaș a deschis scorul pentru în minutul 44, când a șutat în forță, din prima, de la marginea careului. Nemanja Sokovic a egalat în minutul 74, iar același atacant sârb i-a dus pe oaspeți în avantaj 10 minute mai târziu, după un contraatac purtat de Ene și Popovici. Cristi Pușcaș a reușit și el dubla, după un corner al Dunării, iar partida s-a încheiat la egalitate, scor 2-2.

În urma acestui rezultat, Dunărea Călărași a urcat( temporar) pe locul 3, cu 28 de puncte.

În etapa  următoare, Dunărea va evolua pe terenul celor de la Csikszereda Miercurea Ciuc, duminică, 14 martie de la ora 11:30.

Sursa: Realitatea de Calarasi

Articolul precedent3.288 de cazuri noi de persoane infectate cu SARS – CoV – 2! Situația în fiecare județ!