Dunărea Călărași a pierdut cu 4-0 (2-0) meciul cu Rapid disputat la Buftea, in etapa a 20-a din Liga 2.

Scorul a fost deschis prin autogolul lui Ariel Lopes în minutul 3. Rapid și-a mărit avantajul prin Adrian Balan, care a reușit dubla în minutele 19 si 67. Hlistei a inchis tabela in minutul 71 dintr-o lovitura de la 11. Dunărea Călărași nu a mai primit 4 goluri într-un meci oficial din perioada în care evolua în Liga 1.

Dunărea Călărași, cu 31 de puncte, se menține pe locul 5, la egalitate cu U Craiova 1948, Viitorul Pandurii Târgu Jiu și Farul Constanța.

Dunărea Călărași: Began – Andr. Rus, Bg. Șandru (cpt.), A. Lopez (Bedea 46′), C. Petre (Sălceanu 46′) – Cr. Pușcaș, R. Crișan – Țenea (Fotescu 46′), Ciucur, S. Sava (Bud 32′) – Val. Alexandru
Rezerve neutilizate: Krell – Calu, I. Sîrbu, Andr. Dobre, Acolatse
Antrenor: Cristian Pustai

Sursa: Realitatea de Calarasi