Stadionul Electrica din Timişoara va găzdui sâmbătă, 7 martie, de la ora 11.00, partida dintre Ripensia şi Dunărea Călăraşi din cadrul rundei a 24-a a ligii a 2-a.

Gazdele aflate pe 14 cu 27 de puncte au fost învinse clar în runda precedentă la Arad de UTA cu 3-0 în vreme ce „galben – albaştrii” au trecut cu emoţii, pe teren propriu, de FK Csikszereda cu 2-1.

În tur pe, 31 august, Dunărea şi Ripensia au încheiat la egalitate, 1-1. Honciu a deschis scorul în minutul 52 din penalty, egalarea survenind în minutul 90+1 după ce Zaluschi, în prezent jucătorul Dunării, a înscris tot din lovitură de la 11 metri.

Cele două echipe s-au întâlnit şi în ediţia 2017 – 2018 a ligii a 2-a. Dunărea a remizat în tur la Timişoara, scor 1-1, câştigând în retur cu 3-1.