Percheziții într-un dosar de droguri. Trei persoane reținute

Percheziții într-un dosar de droguri. Trei persoane reținute
Săltați de mascați și duși la audieri
Cinci percheziții au efectuat pe 12 iulie polițiștii specializați în combaterea criminalității organizate din Călărași și Ialomița, împreună cu procurorii D.I.I.C.O.T.- B.T. Călărași la domiciliile unor persoane bănuite de operațiuni cu produse susceptibile de a avea efecte psihoactive.
Potrivit polițiștilor trei persoane, cu vârste cuprinse între 19 și 41 de ani, ar fi procurat începând cu luna aprilie 2021 și ar fi comercializat substanțe susceptibile a avea efecte psihoactive, în județul Constanța, către diverși consumatori.
În urma perchezițiilor, polițiștii au indisponibilizat 38 de doze de cocaină, 305 pliculețe cu substanțe cu efect psihoactiv, un cântar electronic de precizie, un grinder, 2.200 de lei și 4 telefoane mobile.
Trei persoane au fost reținute, pentru 24 de ore, urmând să fie prezentate instanței de judecată, cu propunere de arestare preventivă. Pentru alte două persoane a fost dispusă măsura controlului judiciar, pentru 60 de zile.
Sursa: Realitatea de Calarasi
Citește și:
- 21:40 - JD Vance, trimis la Budapesta pentru a-l sprijini pe Viktor Orbán înainte de alegeri
- 20:15 - Fragmente de dronă descoperite pe litoral, la Tuzla. Autoritățile au intervenit de urgență
- 19:41 - Avion de vânătoare american doborât deasupra Iranului. Teheranul încearcă să captureze piloții
- 18:36 - Polițist din Medgidia, anchetat pentru viol și pornografie infantilă. Ar fi avut o relație cu o minoră
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Calarasi și pe Google News











