Advertising
Benjamin Netanyahu: „Atacul asupra Iranului era obligatoriu pentru a preveni o catastrofă”

Premierul Israelului, Benjamin Netanyahu
Scris deRealitatea de Calarasi
Publicat3 mar. 2026, 08:22
Sursărealitatea.net
Premierul israelian Benjamin Netanyahu a transmis că era obligatoriu ca Israelul, alături de America, să atace acum Iranul pentru a preveni o catastrofă. Acesta a transmis că iranienii aveau ca obiectiv să distrugă America, motiv pentru care și-au construit buncăre subterane care ajutau la programul acestora de bombe atomice. Oficialul a adăugat că era nevoie de un președinte ca Donald Trump pentru a începe această operațiune împotriva Iranului.
Citește și
- 13:00Ședință FULGER la UDMR după numirea lui Adrian Veștea
- 12:57Primar PNL: „Adrian Veștea va fi premierul României!”
- 12:30Adrian Veștea, prima reacție ca premier desemnat: „Datoria noastră este să fim acolo unde se decide viitorul României”
- 12:06Tabăra Bolojan pregătește un atac-surpriză la adresa lui Nicușor Dan, prin intermediul CCR - SURSE
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Calarasi și pe Google News


























