Rețnuți pentru furt calificat, fugă de la locul accidentului și conducere fără permis

Rețnuți pentru furt calificat, fugă de la locul accidentului și conducere fără permis
Doi bărbați, în vârstă de 25, respectiv 23 de ani, din comuna Ștefan cel Mare au fost retinuți de polițiști pentru mai multe infracțiuni.
Doi bărbați, în vârstă de 25, respectiv 23 de ani, din comuna Ștefan cel Mare au fost reținuți de polițiști pentru mai multe infracțiuni.
Potrivit polițiștilor la data de 24 mai a.c, în jurul orei 00:57, politia a fost sesizată rcă o persoană necunoscută ar fi condus un autoturism pe strada Prelungirea București, iar la intersecția cu strada Ciocârliei, nu ar fi acordat prioritate de dreapta, intrând în coliziune cu un motociclist. În urma impactului, a rezultat vătămarea corporală a șoferului de motocicletă, în vârstă de 17 ani, care a fost transportat la spital.Conducătorul auto și-a continuat deplasarea, intrând în coliziune cu un gard al unui imobil, ulterior, părăsind locul accidentului.
În urma cercetărilor efectuate de către polițiști, a fost identificat conducătorul auto, precum și pasagerul, aceștia fiind doi bărbați, în vârstă de 25, respectiv 23 de ani, ambii din comuna Ștefan cel Mare, județul Călărași.
Totodată, polițiștii au identificat în interiorul autoturismului mai multe bunuri sustrase din șantierul unei societăți comerciale, iar în urma verificărilor efectuate s-a constatat faptul că șoferul autovehiculului nu deține permis de conducere.
Cei doi au fost reținuți pentru infracțiunile de furt calificat, fugă de la locul accidentului și conducere a unui vehicul fără permis de conducere.
Foto Arhivă
Sursa: Realitatea de Calarasi
Citește și:
- 20:32 - Gabriela Ruse, calificare spectaculoasă în sferturi la Linz! Când joacă Sorana Cîrstea pentru un loc în top 8
- 19:43 - Atac fără precedent: lideri israelieni îl acuză pe Trump că „a fugit” din conflict
- 19:02 - Tragedie în Craiova: o fetiță de 4 ani a murit după ce i s-a făcut rău într-o mașină, în parcarea unui mall
- 18:25 - Urmărire ca-n filme în Gorj: copil de 14 ani la volan, încurajat de tată să fugă de poliție
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Calarasi și pe Google News











