Advertising
COSMIN OLĂROIU ESTE NOUL SELECŢIONER AL NAŢIONALEI DE FOTBAL A EMIRATELOR ARABE UNITE
19 apr. 2025, 21:31
Actualizat: 19 apr. 2025, 21:31

COSMIN OLĂROIU ESTE NOUL SELECŢIONER AL NAŢIONALEI DE FOTBAL A EMIRATELOR ARABE UNITE
Articol scris de Scris de Realitatea de Calarasi
Antrenorul român a semnat un contract pe doi ani
Cosmin Olăroiu este noul selecţioner al naţionalei Emiratelor Arabe Unite, a anunţat, sâmbătă, pe X, federația de Fotbal cu sediul Dubai.
În vârstă de 55 de ani, antrenorul român a semnat un contract pe doi ani şi îl înlocuieşte în funcţie pe portughezul Paulo Bento.
Olaroiu a pregătiti în ultimele trei sezoane şi jumătate clubul Sharjah din Emiratele Arabe Unite.
Săptămâna trecută, echipa s-a calificat în finala AFC Champions League Two, precizează Radio România Actualități.
Primul meci al lui Cosmin Olaroiu pe banca tehnică a reprezentativei Emiratelor Arabe Unite va fi în preliminariile pentru Cupa Mondială, acasă cu Uzbekistan, pe 5 iunie.
Citește și:
- 10:50 - Moment tensionat la Congresul FIFA: liderul fotbalului palestinian refuză fotografia cu reprezentantul Israelului
- 12:12 - „Los blancos” își recuperează creierul din mijloc: Toni Kroos, readus la Real Madrid într-un rol-cheie
- 08:33 - Remiză între Atletico şi Arsenal Londra, în turul semifinalei Ligii Campionilor, 1-1!
- 08:26 - Bilete disponibile pentru finala Cupei României la fotbal
Urmărește știrile Realitatea de Calarasi și pe Google News












