Dunărea Călărași a obținut doar un egal din meciul cu Unirea Slobozia, scor 2-2, în etapa a 9-a a Ligii a 2-a.

Dunărea Călărași a deschis scorul în minutul 2 prin Bogdan Șandru, Unirea egalează din penalty în minutul 10.  În minutul 38, Dunărea înscrie prin V. Alexandru însă golul este anulat pe motiv de ofsaid. George Tudoran marchează pentru Dunărea în minutul 47. Rezultatul final a fost stabilit de Cristi Ene care transformă în gol, un șut puternic sub transversală din 10 metri.

Dunărea Călărași: Krell – Rus, Șandru, Wiktoroski, Sălceanu – Ciucur, Djuric, Tudoran, Badea -Bud, Alex. Valentin.

În etapa următoare, Dunărea Călarași va juca cu Metaloglobus, sâmbătă, 31 octombrie, pe teren propriu.

În clasamentul Ligii a 2-a, Dunărea Călarași se află pe locul 8 cu 13 puncte.

Sursa: Realitatea de Calarasi

Articolul precedentEXCLUSIV Medicul Alexandru Rafila: Sperăm să avem un vaccin împotriva COVID-19 până la sfârșitul anului
Articolul următorAutoritățile iau în calcul mai multe măsuri pentru limitarea răspândirii virusului