Duminică, de la ora 12.00, pe stadionul Ion Comșa din Călărași, Dacia Unirea Brăila a câștigat cu 2-0 (0-0) meciul amical cu Dunărea Călărași, o altă echipă care se află în subsolul clasamentului Ligii a 2-a.

Ambele goluri ale echipei antrenate de Laurențiu Ivan și Marian Samoilă au fost marcate în repriza a doua. În minutul 55 Petrache a deschis scorul dintr-o lovitură liberă, iar în minutul 65, Alexandru Duțu a scăpat singur cu portarul, l-a driblat pe acesta și a marcat în poarta goală.

Dacia Unirea Brăila a jucat în formula: Al. Duță – Șt. Sava (Lascu min 70), Moroianu (Petre min 70), Mocanu (Munteanu min. 70) Bădilaș (Leu min. 70), V. Robu (Petrescu min 70), Caplea (Băcanu min. 70) Yaya (Borosu min. 70), Petrache (Ghiță min. 70), Gruia (Vartolomei min 70), Al. Duțu.

Sursa: Realitatea de Braila

Articolul precedentRată de infectare cu SARS-COV-2 peste 15/mie în municipiul Călărași