Dunărea Călărași a disputat un meci de verificare contra celor de la Rapid, meciul s-a  încheiat la egalitate, scor 2 – 2.

Scorul a fost deschis de Alex Ioniță, care a fructificat cu o lovitură de cap cornerul precis executat de Ursu (’28). La pauză, tabela arăta 1-1, în urma golului semnat de Kanda (’33).

În repriza a2a rapidiștii au marcat prin Toni Sefer (șut din afara careului) – ’66 -, iar Dunărea a egalat din nou până spre final, golul lui Ciucur (’76) consemnând rezultatul final, 2-2.

Dunărea Călărași antrenor Cristi Pustai: Began-Sîrbu, Wiktorski, Șandru, Sălceanu – Pușcaș, Cârstocea, Kanda, Crișan – Fotescu, V. Alexandru.

Rapid: antrenor Nicolae Grigore: Drăghia – Voicu, Dandea, Ignat, Finica – Jorza, Pănoiu, Ursu – Ioniță, Hlistei, Bălan

Sursa: Realitatea de Calarasi

Articolul precedentCe este Bergamota – fructul puțin cunoscut, dar foarte apreciat în vremuri de pandemie
Articolul următorȘoșoacă sfidează din nou: Petrecere live pe Facebook, cu zeci de oameni. Ce DEDICAȚIE i-a făcut lui Raed Arafat