Dunărea Călăraşi a învins Aerostar Bacău pe teren propriu, cu scorul de 3-2, în etapa a șasea a Ligii a 2-a.

Scorul a fost deschis în minutul 21 prin George Tudoran. Bucuria avea să reziste doar 6 minute, Vraciu egalând după un atac ceva mai “ascuțit” al oaspeților. Dunărea marchează al doilea gol prin Alin Cârstocea, în minutul 44, mărindu-și mai apoi avantajul în minutul 82 prin Bud.

În etapa următoare Dunărea Călărași va juca cu ASU Poli Timișoara, în deplasare, vineri, 9 octombrie.

Dunărea Călărași: 12. Răzvan Began – 22. Ionuț Sîrbu, 20. Bogdan Șandru (cpt.), 6. Kamil Wiktorski, 18. Robert Sălceanu – 70 Alex. Ciucur, 11. Sandro Djuric (28. Andrei Rus, 78’), 17. Alin Cârstocea, 10. Adrian Zaluschi (21. Mădălin Calu, 58’) – 7. George Tudoran (8. Marius Fotescu, 58’), 19. Valentin Alexandru (26. Cristi Bud, 71’)
Rezerve: 33. Ionuț Alexandru – 14. Ariel Lopez, 3. Ionuț Țenea, 2. Andrei Mihăiescu, 73. Charles Acolatse
Antrenor: Cristian Pustai

Sursa: Realitatea de Calarasi