Dunărea Călărași se califică în șaisprezecimile Cupei României după ce a învins Mostiștea Ulmu cu scorul de 2-1.

Omul meciului a fost Mădălin Calu care a marcat  în minutele 13 și 55 . Golul gazdelor a fost dat de Alexandru Mihai Marian în minutul 68.

Astăzi s-au disputat ultimele unsprezece meciuri din turul 4 al Cupei României la fotbal

Mostiștea Ulmu-Dunărea Călărași 1-2 (0-1)

Axiopolis Cernavodă -FC Farul Constanța 4-6 după lovituri de departajare (la pauză 0-0, după 90 de minute și după prelungiri 1-1, la penalty-uri 3-5)

Concordia Chiajna -CS Mioveni 1-0 (0-0)

Dacia Unirea Brăila -Gloria Buzău 1-2 (0-1)

Viitorul Dăești-ACS Viitorul Tg.Jiu 1-2 (1-0)

Ghiroda și Giarmata Vii – ASU Politehnica Timișoara 3-4 (1-2)

Hușana Huși-CSM Focșani 1-0 (1-0)

Metaloglobus București-Petrolul Ploiești 1-2 după prelungiri (la pauză 0-0, după 90 de minute 1-1)

Sânmartin – ACS Comuna Recea 4-3 (2-3)

Șomuz Fălticeni -Ceahlăul Piatra Neamț 0-4 (0-1)

Municipal Brașov – Csikszereda Miercurea Ciuc 0-1 după prelungiri (la pauză 0-0, după 90 de minute 0-0)

Sursa: Realitatea de Calarasi

Articolul precedentKlaus Iohannis: Pandemia nu va lua sfârșit nici în ianuarie, nici în martie
Articolul următorSPANIA – prima țară din Europa care atinge pragul de un milion de cazuri COVID