Dunărea Călărași a pierdut cu Poli Iași, scor 3-2, în partida care a încheiat etapa a 8-a a Ligii 2.

Moldovenii au deschis scorul în minutul 34, prin autogolul lui Matei, care a trimis perfect în propria poartă, în urma unui corner. Gazdele au replicat rapid și peste doar două minute au restabilit egalitatea prin demivoleul lui Moise. În minutul 42, Boiangiu l-a învins pe portarul advers cu un șut plasat și Dunărea Călărași a intrat la vestiare cu avantaj.

În partea secundă, Poli Iași a egalat prin Chatziterzoglou, cu o lovitură de la limita careului de șaisprezece metri. Moldovenii au reușit să își adjudece toate cele trei pucnte prin plonjonul lui Camara din minutul 89, tot în urma unui corner.

În clasamentul Ligii a 2-a, Dunărea Călăraşi ocupă locul 18, cu trei puncte.

În următoarea etapă, Dunărea Călărași are meci, sâmbătă de la ora 11:30, în Ghencea, cu Steaua.

Sursa: Realitatea de Calarasi