Dunărea Călărași a pierdut meciul disputat cu Gloria Buzău, scor 2-0, prima înfrângere stagională pe teren propriu, într-o partidă contând pentru etapa cu numărul VIII din Liga 2 de fotbal.

Primul gol a fost marcat de Nedelea în minutul 41, avantajul celor de la Gloria Buzău mărindu-se în minutul 52 prin golul marcat de Maxim Iurcu.

Primul 11 : Krell – Sîrbu, Șandru, Wiktoroski, Sălceanu – Ciucur, Djuric, Tudoran, Cârstocea – Alami, V. Alexandru.
Rezerve: Began – Rus, Zaluskhi, Fotescu, Badea, Calu, Mihăiescu, Charles Alcolatse, Cristian Bud.

Următorul meci va fi jucat în Cupa României cu Mostiștea Ulmu, miercuri, 21 octombrie, de la ora 14:30, în deplasare.

În etapa următoare a Ligii a 2-a, Dunărea Călărași va juca în deplasare cu Unirea Slobozia, sâmbătă, 24 octombrie, de la ora 11:00.

În clasamentul Ligii a 2-a, Dunărea Călărași se află pe locul 8 cu 12 puncte.

Sursa: Realitatea de Calarasi

Articolul precedentBilanț coronavirus 17 octombrie: 3.952 de noi cazuri și 63 de decese