Dunărea Călărași va juca astăzi în deplasare cu FC Botoşani, în runda a 3-a a play – out-ului ligii I Betano, duelul fiind programat luni, 1 aprilie, de la ora 17.30 de minute.

În cadrul sezonului regulat, FC Botoşani şi Dunărea şi-au împărţit victoriile. În tur, pe 15 septembrie, la Călăraşi, echipa noastră s-a impus cu 3-2, după ce oaspeţii au deschis scorul în minutul 11 în urma unui penalty transformat de Emanuel Rodriguez.

Tot el avea să egaleze la 2 în minutul 52, tot din lovitură de la 11 metri. Dunărea a marcat prin Bodo Kanda (29), Alin Dobrosavlevici (37) şi golul victoriei prin Mediop Ndiaye în minutul 84!.

Returul s-a desfăşurat pe 20 decembrie. Cu un „11” format mai degrabă din rezerve, Dunărea a cedat cu 1-0, golul moldovenilor fiind reuşit de Hervin Ongenda în minutul 36.

După 2 etape consumate în play – out, FC Botoşani a strâns un singur punct, în vreme ce Dunărea a bifat două eşecuri.

În acest moment, FC Botoşani ocupă locul 4 cu 19 puncte iar Dunărea e pe 7 cu 12 puncte.

Articolul precedentNocturna și tabela de marcaj din Giulești vor fi instalate pe stadionul din Călărași