39 de sancțiuni aplicate de polițiști în ultimele 24 de ore

39 de sancțiuni aplicate de polițiști în ultimele 24 de ore
Au fost organizate 6 filtre în orașele din județul Călărași
6 filtre efectuate, 203 de persoane legitimate, 39 de sancțiuni aplicate și 117 autovehicule verificate în urma unor acțiuni desfășurate pe raza orașelor Oltenița, Lehliu-Gară, Fundulea și Budești.
În ultimele 24 de ore polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Călărași au organizat și executat mai multe acțiuni punctuale pentru prevenirea faptelor antisociale și menținerea ordinii și siguranței publice.
Pentru neregulile constatate în teren au fost aplicate 39 de sancțiuni contravenționale în valoare de 16.795 de lei.
Totodată, ca măsură complementară pentru comiterea unor fapte care atrag suspendarea exercitării dreptului de a conduce autovehicule pe drumurile publice, polițiștii au reținut două permise de conducere.
La activități au participat polițiști din cadrul structurilor de ordine publică, rutieră, precum și jandarmi.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 16:53 - Ultramaratonistul Adrian Șovea, lovit de o mașină în timpul cursei caritabile de 2.800 km
- 13:52 - Bogdan Hossu spulberă noua lege a salarizării. ”Sporurile pentru condițiile de muncă au scăzut” -VIDEO
- 13:24 - Cristian Mungiu a câștigat un premiu important la Cannes, cu filmul Fjord
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Calarasi și pe Google News














