Actualitate· 1 min citire

AJOFM Călărași | 50 locuri de muncă la recoltare de fructe în Spania

16 ian. 2019, 16:17
Actualizat: 16 ian. 2019, 16:17
ajofm calarasi_sediu

ajofm calarasi_sediu

Articol scris de Lotrea Marius

Firma Fresgilera S.L. din regiunea Huelva, localitatea Lepe-Huelva, Spania, oferă 50 locuri de muncă în agricultură la recoltare fructelor: căpșuni, nectarine, afine, etc.

Descriere loc de muncă:

muncitorii vor lucra în câmp, la culesul fructelor (căpșuni, nectarine, afine, etc.

Cerințe:

programul de lucru: 8.00 – 15.00; pauza de masă: o jumătate de oră

Limba străină

: nu se solicită

Salariu:

38 euro net/zi

Beneficii și alte condiții

: cazare contracost: 40 euro/luna; transportul (dus) va fi plătit de lucrător, iar transportul (de reîntoarcere) va fi plătit de companie (la terminarea contractului)

Durată contract:

20 februarie 2019 - 20 iunie 2019

Mod de aplicare:

persoanele care corespund cerințelor posturilor oferite, trebuie să se adreseze consilierului EURES din cadrul Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Călărași pentru a fi înregistrate în baza de date pentru munca în străinătate. Înscrierea în baza de date pentru munca în străinatate se realizeaza pe baza următoarelor documente: cererea tip (se completează la sediul agenției), copie act identitate, CV, adeverință medicală „apt pentru muncă”, copie diplomă studii, cazier judiciar.Persoanele selectate vorfi contactate de către angajator.

Termenul limita pentru depunerea dosarelor este 20.02.2019. Data și locația bursei se va comunica la o dată ulterioară.

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Calarasi și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate