Autocar cu turiști, plin de bijuterii și alte produse contrafăcute!

Autocar cu turiști, plin de bijuterii și alte produse contrafăcute!
Polițiștii de frontieră din cadrul Sectorului Poliției de Frontieră Cernavodă au oprit pe 11 decembrie pentru control, pe autostrada A2, la km 164, un autocar ce efectua o cursă pe ruta Turcia - România.
Polițiștii de frontieră din cadrul Sectorului Poliției de Frontieră Cernavodă au oprit pe 11 decembrie pentru control, pe autostrada A2, la km 164, un autocar ce efectua o cursă pe ruta Turcia - România.
În urma controlului au descoperit în partea din spate a autocarului, mai multe colete ambalate în pungi de plastic, în care se aflau 168 flacoane parfum și 177 articole vestimentare, susceptibile a fi contrafăcute, dar și 119grame bijuterii din metal galben, susceptibile a fi din aur, fără a avea documente de proveniență sau autorizație de a efectua operațiuni cu metale prețioase.
Posesorii bunurilor sunt şase cetățeni români, cu vârste cuprinse între 34 și 64 de ani, domiciliați pe raza județelor Galați, Brăila, Ialomița și Călărași, care nu dețineau documente justificative pentru acestea.
Bunurile, în valoare de aproximativ 83.400 lei, au fost ridicate în vederea continuării cercetărilor, iar în cauză poliţiştii de frontieră efectuează cercetări.
Sursa: Realitatea de Constanta
Citește și:
- 18:58 - Mitul „administratorului model” Ilie Bolojan, spulberat de Curtea de Conturi
- 16:54 - Reacția lui Raed Arafat după ce un medic a fost agresat într-un spital din Maramureș
- 16:50 - Viscolul închide drumuri și lasă localități fără electricitate
- 15:26 - STB, „gaura neagră” a Capitalei: 10.000 de angajați și o politizare cronică pe banii bucureștenilor
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Calarasi și pe Google News
_4f88515c25_a3b9209761.webp)










