Evenimentele programate de Centrul Județean de Cultură și Creație Călărași se suspendă
12 mar. 2020, 10:54
Actualizat: 12 mar. 2020, 10:54

Evenimentele programate de Centrul Județean de Cultură și Creație Călărași se suspendă
Articol scris de Scris de Realitatea de Calarasi
Și Cinematograful se va închide în aceeași perioadă
Având în vedere actualul context epidemiologic, pentru evitarea răspândirii infecției cu COVID – 19, Centrul Judeţean de Cultură și Creație Călăraşi își suspendă toate evenimentele programate în perioada 12 martie – 31 martie cu posibilitatea prelungirii acestei măsuri în functie de situație.
În această perioadă cinematograful va fi închis.
Spectacolele programate în sala Barbu Știrbei vor fi reprogramate pentru o dată ulterioară care va fi anunțată pe site-ul instituției și pe pagina de facebook, biletele achiziționate rămânând valabile.
Persoanele care au achiziționat bilete și nu pot fi prezente la evenimentul reprogramat pot solicita în scris returnarea banilor de la organizatorul evenimentului, după publicarea datei susținerii evenimentului.
Citește și:
- 08:21 - CNAB: Traficul aerian se desfășoară în condiții de iarnă, conform programului de zbor
- 08:15 - CNAIR: Nu mai sunt sectoare de drum închise sau restricționate din cauza condițiilor meteorologice
- 08:02 - Trafic de coșmar spre Vama Giurgiu. Coloana de vehicule de pe DN5 măsoară 14 kilometri
- 07:55 - Sistemul RO-Alert devine „mai prietenos”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Calarasi și pe Google News









_4f88515c25_a3b9209761.webp)

