Legea pensiilor se votează în plen, după ce a primit raport de admitere în comisiile din Senat
14 nov. 2023, 18:12
Actualizat: 14 nov. 2023, 18:12

Legea pensiilor se votează în plen, după ce a primit raport de admitere în comisiile din Senat
Articol scris de Scris de Realitatea de Calarasi
Legea pensiilor a primit raport de admitere în comisiile reunite de buget-finanţe
Legea pensiilor a primit, marţi, raport de admitere în comisiile reunite de buget-finanţe şi muncă din Senat, cu 18 voturi pentru, un vot impotrivă şi opt abţineri şi merge la vot în plenul Parlamentului.
Legea pensiilor a primit raport de admitere în comisiile din Senat! Urmează votul în plen.
Noua lege a pensiilor s-a dezbătut, marți, în plenul Senatului, după ce a trecut de comisiile de specialitate, acolo unde circul a durat mai bine de trei ore. Au fost acuzații dure între opoziție și politicienii de la putere. USR a acuzat coaliția că nu are bani să majoreze pensiile. În replică, senatorul PSD le-a spus USR-iștilor că au cumpărat „penisuri și vagine” din banii din PNRR.
Citește și:
- 10:38 - Alexandra Păcuraru: ”Simion și Georgescu, atacați pentru că nu sunt de vânzare”
- 10:06 - Zeci de percheziții în București și alte 8 județe la firme care vindeau produse medicale la prețuri de 10 ori mai mari
- 10:03 - Salvamont, intervenții pe bandă rulantă în 24 de ore. Un turist a fost găsit fără viață
- 10:00 - Tragedie în Columbia: un avion cu peste 100 de persoane s-a prăbușit la scurt timp după decolare
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Calarasi și pe Google News











