Advertising
Zamfirescu: „Pe vremea lui Ceaușescu făceam coadă la benzină. Erau cozi de câte o zi jumătate” - VIDEO

Florin Zamfirescu
Scris deRealitatea de Calarasi
Publicat6 apr. 2026, 10:46
Sursărealitatea.net
Florin Zamfirescu a povestit în exclusivitate pentru Realitatea PLUS, la Culisele Statului Paralel, despre restricțiile dure pe care le-a impus Ceaușescu la ultima criză de carburanți. Actorul a spus că, alături de alți colegi, făceau cu rândul la cozile kilometrice de la pompă.
Citește și
- 17:01Reacție neașteptată a lui Grindeanu după desemnarea lui Veștea în rolul de prim-ministru: „Întrebați-l pe Băsescu”
- 16:03Zelenski îi lansează o invitație directă lui Putin la summitul G7: „Este o ocazie foarte bună să ne întâlnim”
- 15:42Ciprian Ciucu lansează acuzații grave din Singapore: „PNL este supus unei tentative de puci”
- 15:07Transmisiuni speciale de la Summitul G7: Ana-Maria Păcuraru, singurul jurnalist român invitat de Casa Albă
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Calarasi și pe Google News


























