Călărașiul va găzdui Cupa Danubius la handbal pentru copii
12 iun. 2019, 09:12
Actualizat: 12 iun. 2019, 09:12

cupa danubius
Articol scris de Scris de Lotrea Marius
Sâmbătă, 15 iunie, cu începere de la ora 09.00, Sala Polivalenta „Ion C. Neagu” din municipiul Călărași va fi gazda Cupei Danubius, o competiție de handbal și minihandbal pentru fete și băieți cu vârste cuprinse între 6 și 14 ani.
Cupa Danubius se află la a cincea ediție și va aduce, anul acesta, la start, echipe din județele Călărași, Ialomița și din municipiul București.Invitat de onoare al competiției va fi Ramona Farcău, desemnată cea mai bună marcatoare a Jocurilor Olimpice 2008 din Beijing, China (56 de goluri din 72 de aruncări).
Citește și:
- 21:08 - A murit Mircea Lucescu. Cariera uriașă a celui mai titrat antrenor român
- 18:18 - Românii protestează pașnic, miercuri, în fața sediului CNA. Oamenii sunt revoltați de decizia de suspendare a licenței realitatea Plus
- 16:41 - Situație critică pentru Mircea Lucescu: medicii au descoperit AVC-uri și trombembolism pulmonar
- 13:56 - Mircea Lucescu ar putea fi conectat la o inimă artificială: medicii decid dacă îl OPEREAZĂ astăzi
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Calarasi și pe Google News











