POLO MASCULIN: ROMÂNIA, ÎNVINSĂ DE SERBIA CU 21-6, LA CUPA MONDIALĂ

POLO MASCULIN: ROMÂNIA, ÎNVINSĂ DE SERBIA CU 21-6, LA CUPA MONDIALĂ
Ambele echipe veneau după trei înfrângeri
Naționala României a fost învinsă fără drept de apel de Serbia, campioana olimpică en titre, cu scorul de 21-6 (6-1, 2-2, 4-1, 9-2), vineri, într-un meci pentru locurile 9-11 în Divizia I a Cupei Mondiale de polo pe apă masculin, de la Otopeni.
Ambele echipe veneau după trei înfrângeri.
Golurile tricolorilor au fost marcate de David Belenyesi (2), Vlad Georgescu (1), Matei Luțescu (1), Tudor Fulea (1) și Sebastian Oltean (1).
Pentru învingători au înscris Marko Radulovic (6), Nikola Lukic (3), Vasilije Martinovic (2), Djordje Lazic (2), Luka Gladovic (2), Filip Novakovic (2), Marko Dimitrijevic (1), Vuk Milojevic (1), Strahinja Krstic (1), Luka Pljevancic (1).
Sâmbătă (13:00) va avea loc o altă partidă pentru locurile 9-11, Serbia - Franța, iar duminică e programat ultimul meci de clasament pentru aceste poziții, România - Franța (13:00).
Primele șase clasate în Divizia 1 se vor califica la Super Finală, alături de cele mai bune două echipe din Divizia a II-a.
AGERPRES
Citește și:
- 14:49 - MM Stoica a explodat după ce FCSB a ratat două transferuri importante: „Nu aruncăm cu banii!” Ce sume uriașe au cerut cluburile
- 08:29 - Handbal feminin: Metz este noua campioană a Europei. CSM București a câștigat finala mică din Liga Campionilor
- 17:47 - Cristi Chivu, mesaj înainte de Cupa Mondială: echipa surpriză pe care o vede periculoasă
- 15:48 - Cutremur în Ștefan cel Mare! Dinamo a anunțat plecarea lui Zeljko Kopic după aproape 3 ani
Urmărește știrile Realitatea de Calarasi și pe Google News














