Tadej Pogacar: senzația ciclismului sloven obține a doua victorie în Turul Franței

Tadej Pogacar: senzația ciclismului sloven obține a doua victorie în Turul Franței
Ciclistul sloven Tadej Pogacar (UAE Team Emirates) a câştigat a doua oară la rând Turul Franţei. Jonas Vingegaard şi Richard Carapaz au urcat în premieră pe podiumul acestei competiţii.
Ciclistul sloven Tadej Pogacar (UAE Team Emirates) a câştigat a doua oară la rând Turul Franţei. Jonas Vingegaard şi Richard Carapaz au urcat în premieră pe podiumul acestei competiţii.Ciclistul a câștigat cu cinci minute și 20 de secunde față de Jonas Vingegaard, Danemarca, locul doi. Turul a fost dominat de Pogacar, acesta și-a asumat tricoul cu buline rosii ca Rege al Munților și, respectiv,tricoul alb, cel mai bun tânăr al turului.
Citește și:
- 15:58 - Tenis: Sorana Cîrstea rămâne în TOP 30 WTA
- 12:35 - Mesaj de la Gheorghe Hagi pentru Cristi Chivu după titlul din Italia: „Performanță uriașă”
- 10:53 - Mesaj de la Ilie Bolojan: performanțele elevilor la FIRST Tech Challenge și succesul lui Cristi Chivu, motive de mândrie națională
- 08:47 - Cristi Chivu, după titlul câștigat cu Inter: „Este meritul băieților. Eu? Sărbătoresc cu o țigară”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Calarasi și pe Google News














