Social· 1 min citire

FOTO| Trei pompieri militari au ieșit la pensie

14 iul. 2020, 14:44
Actualizat: 14 iul. 2020, 14:44
FOTO| Trei pompieri militari au ieșit la pensie

FOTO| Trei pompieri militari au ieșit la pensie

Articol scris de Realitatea de Calarasi

Momente emoționante atăzi, la ISU Călărași. Trei pompieri militari au ieșit la pensie în aplauzele colegilor, plutonier adjutant şef Oloianu Doru, plutonier adjutant şef Marica Tănase şi plutonier adjutant Badea Gheorghe au ieșit la pensie

Momente emoționante atăzi, la ISU Călărași. Trei pompieri militari au ieșit la pensie în aplauzele colegilor, plutonier adjutant şef Oloianu Doru, plutonier adjutant şef Marica Tănase şi plutonier adjutant Badea Gheorghe au ieșit la pensie.

Pe platoul din faţa Detaşamentului Călăraşi, pompierii călărăşeni s-au despărțit astăzi de trei dintre colegii lor de arme, care după o lungă activitate depusă în slujba țării, se retrag pentru a se bucura de o binemeritată odihnă și de o pensie liniștită alături de cei dragi. Inspectorul şef al I.S.U. „Barbu Știrbei” al județului Călărași i-a felicitat pe pompieri militari, le-a mulțumit pentru întreaga activitate pe care au desfășurat-o în cadrul unității noastre şi le-a urat să se bucure de multă sănătate și de viață lungă.

Sursa foto ISU Călărași

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Calarasi și pe Google News

Mai multe știri din Social