CEL PUȚIN 13 MORȚI ÎN INUNDAȚIILE DIN ESTUL SPANIEI

CEL PUȚIN 13 MORȚI ÎN INUNDAȚIILE DIN ESTUL SPANIEI
Mai multe persoane decedate, găsite în regiunea Valencia după o viitură bruscă și violentă
Cel puțin 13 persoane au murit în urma inundațiilor care au afectat sud-estul Spaniei, a informat miercuri postul de stat TVE. Cu câteva ore mai devreme, liderul regiunii Valencia a declarat reporterilor că au fost găsite mai multe cadavre, dar nu a furnizat un număr „din respect pentru familiile victimelor”.
Ploile torenţiale cauzate de un front rece care traversează sudul şi estul ţării au inundat drumurile şi oraşele marţi, determinând autorităţile din zonele cele mai afectate să sfătuiască cetăţenii să rămână acasă şi să evite toate călătoriile neesenţiale, arată REUTERS conform RADOR RADIO ROMÂNIA.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 16:52 - Ministerul Transporturilor anunță modernizări pe A3: facilități noi pentru șoferi
- 16:12 - Surprize în echipa României pentru meciul cu Georgia. Gică Hagi a ales formula de start pentru debutul său pe banca „tricolorilor”
- 15:28 - Comisia Europeană cere eliminarea controalelor la frontierele interne în mai multe state din spațiul Schengen
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Calarasi și pe Google News














