Ziua și amenzile date de polițiștii călărășeni
18 dec. 2021, 17:18
Actualizat: 18 dec. 2021, 17:18

Ziua și amenzile date de polițiștii călărășeni
Articol scris de Scris de Realitatea de Calarasi
Polițiștii au verificat 2.034 de persoane, dintre care 1.055 aflate în izolare și carantină
În ultimele 24 de ore, polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Călărași, împreună cu reprezentanți ai celorlalte autorități cu atribuții în domeniu, au continuat acțiunile pentru limitarea virusului COVID-19.
Forțele de ordine au fost angrenate în acțiuni punctuale de control, efectuând verificări la 64 de societăți comerciale/persoane fizice autorizate, 563 de obiective de interes și 413 autovehicule destinate transportului de persoane.
De asemenea, în vederea respectării măsurilor de siguranță polițiștii au verificat 2.034 de persoane, dintre care 1.055 aflate în izolare și carantină.
Totodată, polițiștii au aplicat 12 sancțiuni contravenționale la Legea 55/2020, transmite IPJ Călărași
Sursa: Realitatea de Calarasi
Citește și:
- 14:16 - Statul ne scoate la tablă ca să vadă tot cartierul cine a sărit peste plata impozitului
- 13:56 - Kelemen Hunor avertizează asupra colapsului social: „Suntem la limită, prăpastia dintre bogați și săraci este uriașă”
- 13:19 - Zeci de familii, captive în propriile case după alunecările de teren
- 08:21 - CNAB: Traficul aerian se desfășoară în condiții de iarnă, conform programului de zbor
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Calarasi și pe Google News




_e32ebcad9a.webp)






